Tags: , , | Categories: Domain Posted by Editorial on 04.09.2014 01:17 | Yorumlar (1)

İstanbul belediyesinin .ist ve .istanbul alanadı uzantıları için ICANN'e yapmış olduğu başvuru sonuçlandı ve taraflar sözleşme imzaladılar. Bu saydece İstanbul'da alanadı uzantısı olan şehirler arasına katılarak bu alanda da prestijli bir konum elde etti.

ICANN Başkanı Chehade:

ICANN Başkanı Fadi Chehade de yaptığı konuşmada “Ben İstanbul'da dünyayı gördüm. İstanbul'un başarısı kuzeyi, güneyi, batıyı ve doğuyu bir araya getirmesidir ve farklı birçok insanı bu şehirde buluşturmuştur. Dünyada birçok şehir gördüm ama İstanbul kendi kendini yenileyebilen, geçmişi koruyan, geleceğe de ihtiyacı olan bir şehir. İstanbul'un hiçbir şehri kopya etmesine gerek yok, İstanbul taklit edilen bir şehir” diye konuştu. (.İstanbul ve .ist) uzantılı alan adların İstanbul’un dijital dünyaya girmesini sağlayacağını vurgulayan Chehade, “Çünkü artık internete (.ist ve .istanbul) uzantılı web sitelerini ziyaret ettiğinizde İstanbul’da olduğunuzu anlayacaksınız” şeklinde konuştu.

Domain uzantılarının hangi fiyattan ve ne şekilde taılacağı, kimlerin kayıt etme hakkına sahip olacağı vene zaman kullanıma açılacağı ile ilgili henüz bir bilgi yok fakat İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu konularla ilgili yetkilendireceği kuruluşla beraber mevzuatı hazırlayıp paylaşacağını bekliyoruz.

http://www.ibb.gov.tr/tr-TR/Pages/Haber.aspx?NewsID=22154#.VAcWn_l_sZk

Yorumlar (1) -

Mustafa
Mustafa on 21.09.2014 22:27 Bu çok güzel olmuş. Yeni firmamız için bu alan adını alır Hostinger'den de bedava hostingi açar siteyi kurarız. Laughing Sevdim bu yeni alan adlarını teşekkürler

Yorum ekle
biuquote
  • Yorum
  • Canlı önizleme
Loading